Aktualności

Logo szkoły

ZESPÓŁ

SZKÓŁ SPECJALNYCH

W WARCIE


Z życia szkoły ......................
strona główna historia szkoły Nasz patron kadra pedagogiczna o szkole zaplecze dydaktyczne Publikacje i materiały nauczycieli Galeria zdjęć Położenie naszej Szkoły Aktualności Stowarzyszenie Programy unijne Aktualne zamówienia publiczne Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
napisz do nas


Aktualności - rok szkolny 2019/2020

11 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ NAUCZYCIELA
11 października w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z obchodami Komisji Edukacji Narodowej.
Rozpoczęliśmy je o godz. 9.30 uroczystą Mszą Św. w Kościele p.w. św. Mikołaja w Warcie w intencji wszystkich pracowników szkoły,
uczniów i rodziców ZSS w Warcie.
Następnie po powrocie odbyła się akademia. Na wstępie Pani Dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk powitała zebranych i złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia. Podczas występu uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili, wcielając się w rolę uczniów i precyzyjnie wykonując powierzone im zadania. W trakcie akademii powitano też uroczyście czterech nowych uczniów. Na zakończenie wychowankowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz emerytów, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.
W tym dniu nagrody uznania dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także jubilatów wręczyła Pani Dyrektor.

4 PAŹDZIERNIKA - RAJD ZORGANIZOWANY PRZEZ PTTK W WARCIE
4 października 2019r. uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. Marii Gawłowskiej i p. Agnieszki Zając oraz rodziców uczestniczyli w rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK w Warcie „Szlakiem walk 1939r.” Na początku rajdu pojechaliśmy na cmentarz w Glinnie, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na zbiorowej mogile żołnierzy polskich.

foto
Następnie przejechaliśmy do Bronowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Marii Konopnickiej, dom w którym przez 10 lat mieszkała patronka naszej szkoły wraz z mężem. Obecnie mieści się tam Filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu. Posłuchaliśmy krótką biografię pisarki oraz zwiedziliśmy pomieszczenia dworku.

foto foto
Z kolei pojechaliśmy do Gostkowa, gdzie zwiedziliśmy zespół pałacowo – parkowy Grudzińskich. Okazały pałac jest dziś siedzibą Urzędu Gminy, ale zachował tamtejszy wygląd.

foto
Na koniec przejechaliśmy do Uniejowa, tam z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Arcybiskupów Gnieźniejskich. Poznaliśmy historię zamku, zwyczaje , rekwizyty i eksponaty, które były używane przez mieszkańców. Zwiedzający serdecznie dziękują pani Barbarze Cicheckiej - Prezesowi Oddziału PTTK w Warcie za zorganizowanie wspaniałej imprezy turystycznej.


30 WRZEŚNIA - Szkolne obchody Dnia Chłopaka
Dzisiaj szczególny dzień w naszej szkole, przede wszystkim dla wszystkich chłopców, tych małych, jak i tych troszkę większych. Dzień Chłopca! Z tej okazji cała piękniejsza społeczność składa wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia i obiecuje częściej się do nich uśmiechać. W naszej Placówce obchodziliśmy ten dzień bardzo radośnie. Została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka oraz wręczono dyplom i upominek dla najsympatyczniejszego chłopca, którym został Wiktor P. Odwiedzili nas również z bardzo ciekawym programem artyści z Filharmonii Łódzkiej. Panie dyrektor oraz nauczycielki nie zapomniały też o nieco starszych Panach, którym złożyły najlepsze życzenia i wręczyły drobne upominki.


foto foto

23.09.2019-27.09.2019 - 5 – DNIOWE WARSZTATY TANECZNE "... w kręgu tańca...2019"
W dniach 23.09.2019 – 27.09.2019 grupa 7 uczniów i 2 opiekunów przebywała na 5 – dniowych warsztatch tanecznych "... w kręgu tańca... 2019" zorganizowanych przez Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki dofinansowanych przez PFRON. Reprezentowaliśmy jako jedyna szkoła województwo łódzkie. Przebywaliśmy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym CARITAS w Popowie-Letnisko, k. Warszawy. Głównym celem realizacji projektu jest pomoc uczestnikom - osobom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym próbom tanecznym dostaliśmy możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji.
Organizatorzy zapewnili nam specjalnie przygotowane sale do ćwiczeń, zajęcia, występy i zabawy integracyjne wraz z całodziennym programem według harmonogramu i z osobami realizującymi zajęcia, próby, spotkania, występy artystyczne i zabawy.
Z p. Bereniką Jakubczak – Rauze uczyliśmy się podstaw baletu, ukłonów oraz podstawowych kroków tańca.
Pani Berenika jest artystą tancerzem - choreolog, asystent baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie.

foto foto
Z p. Bożeną Jakubczak mieliśmy zajęcia z tańca w kręgu. Pani Bożena to animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura.

foto foto
Z p. Ewa Budny-Orłowską oraz p. Piotrem Garczyńskim mieliśmy zajęcia z tańca polskiego. Poznaliśmy choreografię do tańca góralskiego i poloneza. Pani Ewa to tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka szkoły baletowej, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień). Pan Piotr natomiast to również tancerz, występował na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w spektaklach baletowych: „Dziadek do Orzechów i Król Myszy”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” oraz tańczył na deskach Romy („Upiór w Operze”), Teatru Polskiego, Żydowskiego, Buffo, Sali Kongresowej i wielu innych.

foto foto

Ostatni dzień był to dzień oficjalnego zakończenie warsztatów tanecznych "... w kręgu tańca 2019..." a zarazem dniem naszych występów i pokazu tego czego nauczyliśmy się pod okiem trenerów. Dziękujemy Stowarzyszeniu ARTBALE za super pobyt, wiedzę i tańce. Satysfakcja z ogromu włożonej pracy, ale i pełny relaks dla uczniów i nauczycieli. W naszym wykonaniu na zakończenie warsztatów – taniec w kręgu „Cygańska Dziewczyna” , Taniec góralski oraz wspólny taniec poloneza przez wszystkich uczestników zgrupowania.


19 WRZEŚNIA - Depresja w Twoich oczach"
19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu II edycji projektu edukacyjnego „Depresja w Twoich Oczach”. Organizatorem projektu jest Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu i Centrum Psychiatryczne w Warcie.
Uczniowie naszej Placówki brali czynny udział w następujących warsztatach tematycznych:
„Sport zmienia nasze życie na zdrowsze i szczęśliwsze”; „Dbanie o własne ciało wpływa na nasze samopoczucie”, w warsztatach piękna oraz w warsztatach z arteterapii.


foto foto

18 WRZEŚNIA - BIEGI TERENOWE "KAMIONACZ 2019"
18 września w Leśniczówce Kamionacz odbyły się XXII Biegi Terenowe urokliwymi dróżkami w pięknym, pachnącym lesie. Współrywalizowali z nami uczestnicy z zaprzyjaźnionych szkół we Włyniu, Łasku, Ustkowie, Jeziorsku, Warcie i Cielcach.
Biegi odbywały się w następujących kategoriach:
1. Zespoły Edukacyjno – Terapeutyczne:
- 300 m – dziewczyny,
- 300 m – chłopcy,
2. Klasy IV – V:
- 300 m – dziewczyny,
- 300 m – chłopcy,
3. Klasy VI – VII:
- 600 m – dziewczyny,
- 800 m – chłopcy,
4. Klasy VIII:
- 800 m – dziewczyny,
- 1000 m - chłopcy.
Po zakończonych konkurencjach zaproszeni goście naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego pan Józef Jura, radny powiatowy pan Tomasz Baliński, leśniczy pan Paweł Poter oraz pani pielęgniarka Elżbieta Angulska wręczyli zwycięzcom puchary oraz medale.
Po wyczerpujących biegach i emocjach związanych z rozdaniem nagród wszyscy ugasili swoje pragnienie zdrowymi sokami owocowymi oraz posilili się pysznym bigosikiem i pachnącymi kiełbaskami z ogniska.


16 WRZEŚNIA - TEATRZYK OBJAZDOWY
16 września w naszej Placówce gościliśmy aktorów ze Studia Teatralnego Krak – Art z Krakowa, którzy zaprezentowali nam spektakl pt. „Jacek i Placek”. Opowiadał on o dwóch niesfornych chłopcach, którzy nie chcieli pomagać w domu i pewnego dnia postanowili wybrać się do krainy, w której nic nie trzeba robić. W drodze spotkało ich wiele ciekawych przygód, które bardzo dużo ich nauczyły.
Uczniom bardzo podobało się przedstawienie, ale najbardziej możliwość gry razem z aktorami. Czekamy na kolejne spektakle.


02 WRZEŚNIA 2019 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - godz. 9.00
I zaczęło się!

02 września o godzinie 9.00 wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi do pracy zebraliśmy się na holu szkolnym, gdzie powitała nas pani dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk. Następnie zostały przedstawione główne założenia związane z organizacją roku szkolnego.
Oklaskami powitano nowych uczniów, którzy rozpoczęli w naszej Placówce naukę. Pani v –ce dyrektor Halina Woźniak poinformowała zebranych uczniów do której klasy będą uczęszczali oraz kto w nowym roku szkolnym będzie pełnił funkcję wychowawcy. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!!!