Aktualności

Logo szkoły

ZESPÓŁ

SZKÓŁ SPECJALNYCH

W WARCIE


Z życia szkoły ......................
strona główna historia szkoły Nasz patron kadra pedagogiczna o szkole zaplecze dydaktyczne Publikacje i materiały nauczycieli Galeria zdjęć Położenie naszej Szkoły Aktualności Stowarzyszenie Programy unijne Aktualne zamówienia publiczne Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
napisz do nas


Aktualności - rok szkolny 2019/2020

6 marca - Spotkanie z pielęgniarką
Dnia 6 marca do naszej Szkoły zawitała – pani Magdalena Gadomska, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Warcie. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, a przede wszystkim jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Magdalena zademonstrowała nam jak prawidłowo myć ręce, co jest bardzo ważne w okresie zachorowań na grypę, paragrypę czy też bardzo niebezpiecznego koronawirusa.
Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za spotkanie i poświęcony nam czas!

4 i 27 lutego - Spotkania w ramach zajęć z Filharmonii Łódzkiej
4 oraz 27 lutego 2020 roku odbyły się w naszej szkole koncerty edukacyjne zaprezentowane przez artystów z „Fundacji Muzyka Świata” pt. „Na orientalną nutę” i „Stanisław Moniuszko dla dzieci”. Ponownie wszyscy zebrani, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spędzili miło czas obcując
m.in. z muzyka klasyczną.

13 i 25 lutego - Dyskoteki szkolne
13 lutego odbyła się Dyskoteka Walentynkowa w sali ekologicznej, pięknie przystrojonej własnoręcznie wykonanymi przez uczniów serduszkami. I tym razem odwiedziły nas koleżanki z Liceum Ogólnokształcącego w Warcie, które zorganizowały szereg zabaw i konkursów umilając czas uczestnikom w trakcie zabawy tanecznej.
25 lutego – Ostatki. Z tej okazji ponownie w naszej szkole zorganizowano dyskotekę, kończącą okres Karnawału.

18 grudnia - Jasełka Bożonoradzeniowe i Spotkanie Opłatkowe
Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole przedstawienie - „Jasełka”. Oprócz licznie przybyłych gości – przedstawicieli Kościoła, Starostwa, władz lokalnych, rodziców, na występ przybyły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warcie oraz młodzież oddziału psychiatrycznego szpitala w Warcie. Dzieci ze SP przekazały naszym uczniom maskotki od św. Mikołaja – serdecznie dziękujemy.
Po występach odbyło się na holu szkoły spotkanie opłatkowe. Przy zapalonej świecy został odczytany właściwy fragment Pisma Świętego, a następnie wszyscy obecni – uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły – łamiąc się opłatkiem składali sobie z serca płynące życzenia.

12 grudnia - Wyjazd do Parku Trampolin Saltos w Łodzi
12 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego poza murami naszej szkoły. Odbyły się one w ramach innowacyjnych metod nauczania wychowania fizycznego w szkole w parku trampolin Saltos w Łodzi.

09 grudnia - Spotkanie w ramach zajęć z Filharmonii Łódzkiej
09 grudnia ponownie odwiedzili nas muzyczni artyści z „Fundacji Muzyka Świata”, którzy wprowadzili nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia świetnym koncertem pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”. W tym wyjątkowym czasie swoimi umiejętnościami pochwalili się również uczniowie naszej szkoły. Zaśpiewali i zagrali na instrumentach perkusyjnych piękne polskie kolędy. Na zakończenie artyści Fundacji złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia, zapewniając że będą Nas odwiedzać systematycznie w następnym roku. Czekamy!

09 grudnia - „Boże Narodzenie w oczach dziecka” wystawa prac uczniów szkoły w Muzeum Miasta i Rzeki Warta.
Tegoroczne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej Placówce rozpoczęliśmy od zorganizowania wystawy „Boże Narodzenie w oczach dziecka”. Powstało szereg bardzo kreatywnych prac wykonanych przez naszych uczniów. Inauguracja odbyła się w Muzeum Miasta i Rzeki Warty, w obecności pani dyrektor muzeum Barbary Cicheckiej, Dyrektora Warckiego Centrum Kulturalnego pana Wiktora Baranowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie pani Wioletty Łajs – Błaszczyk oraz członków PTTK. Na początku pani Barbara Cichecka oraz pani dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk uroczyście otworzyły wystawę i powitały zebranych gości. Następnie uczniowie naszej szkoły wystąpili z krótkim programem artystycznym w trakcie którego śpiewali i grali kolędy oraz świąteczne piosenki.
Od dnia 09 grudnia 2019 roku wystawę „Boże Narodzenia w oczach dziecka” można podziwiać w murach Muzeum Miasta i Rzeki Warta.
Serdecznie zapraszamy!

08 grudnia - Kiermasz na Jarmarku Bożonarodzeniowym w SP w Warcie
08 grudnia Zespół Szkół Specjalnych w Warcie pierwszy raz aktywnie uczestniczył w corocznej przedświątecznej tradycji
- Jarmarku Bożonarodzeniowym w Szkole Podstawowej w Warcie.
Aromat świątecznych potraw, wspólne kolędowanie oraz ogrom ludzi, generowały nie tylko zysk finansowy, ale przede wszystkim radość w sercach i uśmiech na twarzach. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Dyrektora Szkoły - pana Huberta Kamoli, możliwość współpracy w tak pięknym okresie to dowód szczerej życzliwości.

29 listopada - Wycieczka do kina do Kalisza
Dnia 29 listopada grupa 20 uczniów wraz z trzema nauczycielami wybrała się na wycieczkę do Kalisza. Głównym punktem było oglądanie w kinie filmu pt. „Kraina lodu 2”. Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części bajki. Tym razem na bohaterów czekały zupełnie nowe przygody. Wszyscy w ogromnym skupieniu czekali na finał tej opowieści. I jak można było przewidzieć wszystko zakończyło się dobrze.
Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

27 listopada - Spotkanie z siostrą Marianną
Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z siostrą Marianną – członkinią zakonu bernardynek w Warcie. Na to spotkanie uczniowie oczekiwali z wielką radością. Na początku siostra przedstawiła zebranym historię zakonu, opowiadała o codziennym życiu oraz obowiązkach sióstr. Następnie spotkanie zostało urozmaicone porywającą uczniów grą na akordeonie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń św. Jana Pawła II – Barkę i umówiliśmy się na wspólne kolędowanie.

26 listopada - Dyskoteka Andrzejkowa
26 września odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa. Zaproszeni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Warcie przygotowali szereg różnych wróżb i zabaw. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnej dyskotece.
Następnie o godzinie 12.00 ponownie odwiedzili nas artyści z „Fundacji Muzyka Świata”. Zaprezentowali świetny koncert pt. „Nieznane historie”.


21 listopada - Wycieczka do Muzeum Okręgowego, Teatru Miejskiego i Wzgórza Zamkowego w Sieradzu
W czwartek 21 listopada kolejni uczniowie naszej szkoły wybrali się do Sieradza na wystawę „Zabawki PRL-u”. Wizyta w muzeum podobała się wszystkim. Przy okazji pobytu w Sieradzu odwiedziliśmy Teatr Miejski oraz Wzgórze Zamkowe. Wszyscy wrócili zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.


20 listopada - XXIII Wojewódzki Konkurs z języka polskiego
20 listopada 2019 roku troje członków Szkolnego Koła Teatralnego KONOPNICZANIE wzięło udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie z języka polskiego, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Wieluniu ul.Traugutta12. Konkurs zorganizowany z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Konopniczanie mogą poszczycić się wspaniałym występem, za który zostali nagrodzeni przez jury konkursowe.
Daria Adamczewska zajęła II miejsce w konkursie,
Jakub Ostrowski uzyskał wyróżnienie jury.
Anna Dolat otrzymała upominek i pamiątkowy dyplom za udział w ww. konkursie.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


foto foto foto foto

15 listopada - Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Sieradzu
15 listopada grupa uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy pod opieką nauczycieli wybrała się do Muzeum Okręgowego w Sieradzu na wystawę czasową pt.: „Zabawki PRL-u”. Można na niej oglądać zabawki wyprodukowane w Polsce jak również w NRD, Czechosłowacji, ZSRR czy Chinach. Prezentowane są tu eksponaty pochodzące głównie z lat 60-tych i 70-tych, ale także znajdują się na niej wydawnictwa szkolne, lalki i misie z lat 40-tych i 50-tych. Uczniom bardzo podobała się wystawa, z zaciekawieniem oglądali zabawki z czasów swoich nauczycieli.


13 listopada - Konkurs Matematyczno - Informatyczno - Geograficzny
13 listopada w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno – informatyczno – geograficzny. Uczniowie klas 7-8 rozwiązywali test tematyczny na platformie Kahoot. Test zawierał 35 pytań i obejmował tematykę matematyki, informatyki i geografii. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i na koniec testu wyłoniła następujące miejsca na podium:
Ania D. – I miejsce
Daria A. – II miejsce
Nikodem M. i Błażej G. – III miejsce.
Każdy uczestnik dostał nagrody za udział w konkursie, a zwyciężcy dodatkowo dyplomy.

foto fotofotofoto

08 listopada - Święto Niepodległości
W tym roku szkolnym, obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się ósmego listopada pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”. Była to szkolna edycja popularnego programu, którą przygotowali uczniowie zespołu klasowego III SSPdP. Nad organizacją szkolnej imprezy uczniowie pracowali stosując elementy metody projektu oraz koordynowali przebieg konkursu.
Na wstępie pani dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk odczytała wiersz Wiktorii Bugajskiej pod tytułem „Ojczyznę moją” o tematyce współczesnego patriotyzmu. Następnie rozpoczął się turniej. W zabawie uczestniczyły dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Zawodnicy ze starszych klas układali puzzle patriotyczne, dopasowywali zabytki do nazw stolic Polski, nazwiska do portretów słynnych Polaków, uczestniczyli w „Urodzinach” oraz układali wyrazy z wirujących liter.
Wszystkie zadania przeplatane były zagadkami muzycznymi. W trakcie trwania turnieju uczniowie młodszych klas pod opieką nauczycieli przygotowali piękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w narodowe śpiewanie hymnu państwowego.
Na zakończenie drużyna zwycięzców poczęstowała wszystkich pysznymi ciasteczkami.

29 października - Spotkanie w ramach zajęć z Filharmonii Łódzkiej
29 października odbyło się kolejne spotknie w ramach warsztatów zorganizowane przez Filharmonię Łódzką o tytule „Struny bez tajemnic”. Uczniowie zapoznani zostali z kolejnymi instrumentami strunowymi, które swoje pochodzenie mają we Włoszech i na Sycylii, jest to gitarelle i ukulele. Szkoła wysłuchała kilka melodii, które wybrzmiały na tych instrumentach. Bardzo się wszystkim podobało i czekają wszyscy z niecierpliowścią na kolejne spotkanie.


25 października - Prelekcja o segregacji odpadów
Dnia 25 października zawitał w nasze skromne progi przedstawiciel Fundacji „Niższy Większy” pan Romuald Burczyk. Osoba ta przybliżyła nam zagadnienia dotyczące prawidłowej gospodarki odpadami, ze szczególnym zwróceniem uwagi, na prawidłową segregację śmieci. Na zakończenie prelekcji, chcąc sprawdzić naszą wiedzę, przeprowadził quiz, z którego otrzymaliśmy bardzo dobry wynik. Ponadto dostaliśmy materiały, zawierające treści z zakresu promocji recyklingu, selektywnej zbiórki odpadów i świadomego dbania o środowisko naturalne. Spotkanie to było bardzo udane!

foto fotofoto
25 października - Wizyta w Jednostce Wojskowej w Sieradzu w ramach Dnia Otwartych Koszar
Dnia 25 października grupa 20 uczniówz opiekunami wybrała się do jednostki Wojskowej w Sieradzu. Jako zwiedzający mogliśmy obejrzeć m.in. sprzęt znajdujący się na wyposażeniu brygady, a także historyczną i współczesną broń strzelecką. Brygada zaproponowała również pokazy grup rekonstrukcyjnych i prelekcje w sali tradycji. Ponadto klub brygady przygotował dla najmłodszych warsztaty plastyczne i zajęcia ruchowe. A na koniec można było zjeść grochówkę wojskową.


24 PAŹDZIERNIKA - WYCIECZKA DO LASU W KAMIONACZU
24 października nasi uczniowie udali się na wycieczkę do lasu. Obserwowali zmiany zachodzące jesienią w lesie, zbierali dary natury. Kolejne wycieczki odbędą się zimą, wiosną i latem na których dzieci obserwować będą las i otaczającą przyrodę w różnych porach roku.

fotofotofotofoto
23 PAŹDZIERNIKA - WYCIECZKA DO TEATRU MUZYCZNEGO W ŁODZI NA SPEKTAKL PT. "MADAGASKAR"
23 października osiemnastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrało się na spektakl pt. „Madagaskar” do Teatru Muzycznego w Łodzi.
„Madagaskar” to pełna przygód musicalowa podróż oparta na filmie o tym samym tytule. Zabierają nas w nią lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman. Podróż kończy się na Madagaskarze, gdzie rządzi król Julian. Wszystkim podobały się barwne, precyzyjnie przygotowane stroje, wspaniała gra aktorska, a przede wszystkim niesamowita muzyka. Byliśmy bardzo zadowoleni i zapewne niedługo wybierzemy się na kolejny spektakl.

11 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ NAUCZYCIELA
11 października w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z obchodami Komisji Edukacji Narodowej.
Rozpoczęliśmy je o godz. 9.30 uroczystą Mszą Św. w Kościele p.w. św. Mikołaja w Warcie w intencji wszystkich pracowników szkoły,
uczniów i rodziców ZSS w Warcie.
Następnie po powrocie odbyła się akademia. Na wstępie Pani Dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk powitała zebranych i złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia. Podczas występu uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili, wcielając się w rolę uczniów i precyzyjnie wykonując powierzone im zadania. W trakcie akademii powitano też uroczyście czterech nowych uczniów. Na zakończenie wychowankowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz emerytów, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.
W tym dniu nagrody uznania dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także jubilatów wręczyła Pani Dyrektor.

4 PAŹDZIERNIKA - RAJD ZORGANIZOWANY PRZEZ PTTK W WARCIE
4 października 2019r. uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. Marii Gawłowskiej i p. Agnieszki Zając oraz rodziców uczestniczyli w rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK w Warcie „Szlakiem walk 1939r.” Na początku rajdu pojechaliśmy na cmentarz w Glinnie, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na zbiorowej mogile żołnierzy polskich.

foto
Następnie przejechaliśmy do Bronowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Marii Konopnickiej, dom w którym przez 10 lat mieszkała patronka naszej szkoły wraz z mężem. Obecnie mieści się tam Filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu. Posłuchaliśmy krótką biografię pisarki oraz zwiedziliśmy pomieszczenia dworku.

foto foto
Z kolei pojechaliśmy do Gostkowa, gdzie zwiedziliśmy zespół pałacowo – parkowy Grudzińskich. Okazały pałac jest dziś siedzibą Urzędu Gminy, ale zachował tamtejszy wygląd.

foto
Na koniec przejechaliśmy do Uniejowa, tam z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Arcybiskupów Gnieźniejskich. Poznaliśmy historię zamku, zwyczaje , rekwizyty i eksponaty, które były używane przez mieszkańców. Zwiedzający serdecznie dziękują pani Barbarze Cicheckiej - Prezesowi Oddziału PTTK w Warcie za zorganizowanie wspaniałej imprezy turystycznej.


30 WRZEŚNIA - Szkolne obchody Dnia Chłopaka
Dzisiaj szczególny dzień w naszej szkole, przede wszystkim dla wszystkich chłopców, tych małych, jak i tych troszkę większych. Dzień Chłopca! Z tej okazji cała piękniejsza społeczność składa wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia i obiecuje częściej się do nich uśmiechać. W naszej Placówce obchodziliśmy ten dzień bardzo radośnie. Została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka oraz wręczono dyplom i upominek dla najsympatyczniejszego chłopca, którym został Wiktor P. Odwiedzili nas również z bardzo ciekawym programem artyści z Filharmonii Łódzkiej. Panie dyrektor oraz nauczycielki nie zapomniały też o nieco starszych Panach, którym złożyły najlepsze życzenia i wręczyły drobne upominki.


foto foto

23.09.2019-27.09.2019 - 5 – DNIOWE WARSZTATY TANECZNE "... w kręgu tańca...2019"
W dniach 23.09.2019 – 27.09.2019 grupa 7 uczniów i 2 opiekunów przebywała na 5 – dniowych warsztatch tanecznych "... w kręgu tańca... 2019" zorganizowanych przez Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki dofinansowanych przez PFRON. Reprezentowaliśmy jako jedyna szkoła województwo łódzkie. Przebywaliśmy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym CARITAS w Popowie-Letnisko, k. Warszawy. Głównym celem realizacji projektu jest pomoc uczestnikom - osobom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym próbom tanecznym dostaliśmy możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji.
Organizatorzy zapewnili nam specjalnie przygotowane sale do ćwiczeń, zajęcia, występy i zabawy integracyjne wraz z całodziennym programem według harmonogramu i z osobami realizującymi zajęcia, próby, spotkania, występy artystyczne i zabawy.
Z p. Bereniką Jakubczak – Rauze uczyliśmy się podstaw baletu, ukłonów oraz podstawowych kroków tańca.
Pani Berenika jest artystą tancerzem - choreolog, asystent baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie.

foto foto
Z p. Bożeną Jakubczak mieliśmy zajęcia z tańca w kręgu. Pani Bożena to animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura.

foto foto
Z p. Ewa Budny-Orłowską oraz p. Piotrem Garczyńskim mieliśmy zajęcia z tańca polskiego. Poznaliśmy choreografię do tańca góralskiego i poloneza. Pani Ewa to tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka szkoły baletowej, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień). Pan Piotr natomiast to również tancerz, występował na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w spektaklach baletowych: „Dziadek do Orzechów i Król Myszy”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” oraz tańczył na deskach Romy („Upiór w Operze”), Teatru Polskiego, Żydowskiego, Buffo, Sali Kongresowej i wielu innych.

foto foto

Ostatni dzień był to dzień oficjalnego zakończenie warsztatów tanecznych "... w kręgu tańca 2019..." a zarazem dniem naszych występów i pokazu tego czego nauczyliśmy się pod okiem trenerów. Dziękujemy Stowarzyszeniu ARTBALE za super pobyt, wiedzę i tańce. Satysfakcja z ogromu włożonej pracy, ale i pełny relaks dla uczniów i nauczycieli. W naszym wykonaniu na zakończenie warsztatów – taniec w kręgu „Cygańska Dziewczyna” , Taniec góralski oraz wspólny taniec poloneza przez wszystkich uczestników zgrupowania.


19 WRZEŚNIA - Depresja w Twoich oczach"
19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu II edycji projektu edukacyjnego „Depresja w Twoich Oczach”. Organizatorem projektu jest Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu i Centrum Psychiatryczne w Warcie.
Uczniowie naszej Placówki brali czynny udział w następujących warsztatach tematycznych:
„Sport zmienia nasze życie na zdrowsze i szczęśliwsze”; „Dbanie o własne ciało wpływa na nasze samopoczucie”, w warsztatach piękna oraz w warsztatach z arteterapii.


foto foto

18 WRZEŚNIA - BIEGI TERENOWE "KAMIONACZ 2019"
18 września w Leśniczówce Kamionacz odbyły się XXII Biegi Terenowe urokliwymi dróżkami w pięknym, pachnącym lesie. Współrywalizowali z nami uczestnicy z zaprzyjaźnionych szkół we Włyniu, Łasku, Ustkowie, Jeziorsku, Warcie i Cielcach.
Biegi odbywały się w następujących kategoriach:
1. Zespoły Edukacyjno – Terapeutyczne:
- 300 m – dziewczyny,
- 300 m – chłopcy,
2. Klasy IV – V:
- 300 m – dziewczyny,
- 300 m – chłopcy,
3. Klasy VI – VII:
- 600 m – dziewczyny,
- 800 m – chłopcy,
4. Klasy VIII:
- 800 m – dziewczyny,
- 1000 m - chłopcy.
Po zakończonych konkurencjach zaproszeni goście naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego pan Józef Jura, radny powiatowy pan Tomasz Baliński, leśniczy pan Paweł Poter oraz pani pielęgniarka Elżbieta Angulska wręczyli zwycięzcom puchary oraz medale.
Po wyczerpujących biegach i emocjach związanych z rozdaniem nagród wszyscy ugasili swoje pragnienie zdrowymi sokami owocowymi oraz posilili się pysznym bigosikiem i pachnącymi kiełbaskami z ogniska.


16 WRZEŚNIA - TEATRZYK OBJAZDOWY
16 września w naszej Placówce gościliśmy aktorów ze Studia Teatralnego Krak – Art z Krakowa, którzy zaprezentowali nam spektakl pt. „Jacek i Placek”. Opowiadał on o dwóch niesfornych chłopcach, którzy nie chcieli pomagać w domu i pewnego dnia postanowili wybrać się do krainy, w której nic nie trzeba robić. W drodze spotkało ich wiele ciekawych przygód, które bardzo dużo ich nauczyły.
Uczniom bardzo podobało się przedstawienie, ale najbardziej możliwość gry razem z aktorami. Czekamy na kolejne spektakle.


02 WRZEŚNIA 2019 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - godz. 9.00
I zaczęło się!

02 września o godzinie 9.00 wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi do pracy zebraliśmy się na holu szkolnym, gdzie powitała nas pani dyrektor Wioletta Łajs – Błaszczyk. Następnie zostały przedstawione główne założenia związane z organizacją roku szkolnego.
Oklaskami powitano nowych uczniów, którzy rozpoczęli w naszej Placówce naukę. Pani v –ce dyrektor Halina Woźniak poinformowała zebranych uczniów do której klasy będą uczęszczali oraz kto w nowym roku szkolnym będzie pełnił funkcję wychowawcy. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!!!