Święto Szkoły

31 maja 2022 roku w słoneczny wtorkowy dzień cała społeczność  Zespołu  Szkół Specjalnych w Warcie obchodziła Święto Szkoły połączone z jubileuszowym XX Plenerem Malarskim „Wiosna w pełni”. W organizację imprezy plenerowej zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole Wicestarostę Powiatu Sieradzkiego p. Kazimierę Gotkowicz i  Członka Zarządu Powiatu Sieradzkiego p. Tomasza Balińskiego.

Piknik rozpoczął  się o godzinie 10.00 wystąpieniem p. Dyrektor Elżbiety Słowińskiej, która powitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie grupa artystów malarzy, ze szkół
i placówek z Działoszyna, Jeziorska, Włynia, Sieradza, Rożdżał i Warty udała się w urokliwe miejsce w okolicach wieży widokowej w Proboszczowicach.

Święto Szkoły zapoczątkowały występy artystyczne uczniów ZSS w Warcie przedstawiające i promujące  życie oraz twórczość  patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Kolejnym punktem był program dotyczący kultury hiszpańskiej.

W samo południe został podsumowany plener malarski. Powstały wyjątkowe prace plastyczne. Wystawę można było obejrzeć w ogródku dydaktycznym. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

I miejsce zdobyli uczniowie z SOSW w Działoszynie

II miejsce uczniowie ze SP w Jeziorsku

III miejsce uczniowie z SOSW w Sieradzu

Następnie cała społeczność szkolna zatańczyła taniec belgijski na stadionie „Jutrzenka”.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich czekały liczne niespodzianki: gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy, zabawy z masami plastycznymi, dmuchane figury z balonów. A także mnóstwo pyszności: żurek z kiełbaską, różnego rodzaju ciasta i babeczki oraz specjały kuchni hiszpańskiej.

Podsumowaniem Święta Szkoły była podróż po różnych krajach Europy i Afryki.

Również w tym dniu sercem byliśmy z Ukrainą, poprzez symboliczne wypuszczenie  w powietrze balonów w barwach narodowych Polski i Ukrainy. Święto zakończyliśmy zabawą taneczną na świeżym powietrzu.

Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom, a przede wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego święta.